Kontakt

Składanie zamówień z

www/email: 24h/dobę

 

Realizacja zamówień:

email: biuro@klimamagic.pl

 + 48 881-735-900
 + 48 697-735-900

 

Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Statystyki

Produktów:
127
Kategorii:
62
Nowości:
0
Promocje:
0

Zaloguj się

Nawilżacze powietrza dbają o nasze samopoczucie i zdrowie, które uzależnione jest od odpowiednich warunków oraz wilgotności.
Przebywając w pomieszczeniach o niskiej wilgotności narażamy się na nadmierne wysychanie skóry co przyspiesza starzenie się, pękanie ust oraz w przypadku soczewek kontaktowych wysuszanie oczu. Dodatkowo choroby układu oddechowego spowodowane nadmiernym wysuszeniem błon śluzowych oraz wszelkiego rodzaju infekcje. Utrudnione oddychanie podczas snu, problemy zdrowotne niemowląt i małych dzieci a nawet zwierząt domowych - na te problemy polecamy nawilżacz powietrza ultradźwiękowy, parowy bądź ewaporacyjny. Suche powietrze ma wpływ również na rośliny - słaby wzrost i kwitnienie roślin pokojowych. Brak wilgoci zwiększa oddziaływanie elektryczności statycznej a co za tym idzie w pomieszczeniu wzrasta ilość gromadzonego kurzu. Elementy drewniane wyposażenia takie jak meble, parkiet oraz ramy obrazów ulegają uszkodzeniom na skutek zbyt dużego wysuszenia (mówi się że "meble się rozsychają")

Wilgotność względna:
to rzeczywista zawartość pary wodnej w powietrzu w stosunku do maksymalnej, jaka może być zawarta w określonej temperaturze bez skroplenia się (nasycenie). Ilość pary wodnej zawartej w powietrzu w odniesieniu od temperatury i ciśnienia. Wilgotność powietrza jest wartością stałą wyrażana w procentach. W określonych warunkach może ulec zmianie - przy temperaturze -10°C wilgotność względna może wynosić nawet 90%, lecz w temperaturze +20°C równa się 10%. Wilgotność względna jest większa w przypadku niższych temperatur i tym samym para wodna skrapla się łatwiej.W okresie zimowym (grzewczym) okna w pomieszczeniach mieszkalnych i biurach otwierane są rzadko, aby temperatura nie spadała. Wysusza to powietrze i zaczyna źle oddziaływać na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt oraz roślin. Wilgotność względna w zakresie od 40% do 60% jest najbardziej optymalną i polecana przez lekarzy. Kiedy wilgotność spada poniżej 40%, z naszej skóry, roślin, elementów drewnianych, mebli pobierana jest wilgoć co prowadzi do wysuszenia skóry i rozsychania elementów drewnianych. Utrzymanie wilgotności względnej w pomieszczeniach na poziomie od 40% do 60% sprawi,że będziemy odczuwać komfort.

Szczegółowy opis w poradniku klienta!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sklep jest w trybie podglądu
Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Sklep internetowy od home.pl